Občanská poradna Plzeň, o.p.s.

Koterovská 41, 326 00 Plzeň

Jak se stát dobrovolníkem

Výběrové řízení

Základní informační materiály Občanské poradny Plzeň lze nalézt v elektronické podobě v sekci dokumenty. Požaduje-li zájemce další informace, má možnost sjednat si osobní schůzku s vedoucím poradny.

Nepožaduje-li zájemce další informace, doručí do poradny životopis s vyjádřením zájmu o dobrovolnou činnost. Na jím uvedený kontakt je mu následně doručena nabídka termínu výběrového řízení.

Výběrového řízení se za Občanskou poradnu Plzeň účastní vedoucí poradny. Cílem výběrového řízení není vybrat nejlepšího kandidáta na pozici dobrovolného pracovníka, ale získat co nejvíce informací o vhodnosti zájemce pro dobrovolnou činnost pro poradnu. Poradna nemá stanovena žádná kritéria hodnocení vhodnosti zájemce o dobrovolnou činnost, výhodou je znalost práce na PC a středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání.

O výsledku výběrového řízení je zájemce informován písemně nejpozději do týdne od výběrového řízení.

Zapracování nového dobrovolného pracovníka ve zkušební době

S novým dobrovolným pracovníkem poradny je uzavírána písemná Smlouva o výkonu dlouhodobé dobrovolnické služby.

Každý nový dobrovolný pracovník má přiděleného tzv. průvodce. Průvodcem je určený pracovník poradny. Obecným úkolem průvodce je zajistit hladký průběh začlenění nového dobrovolného pracovníka do chodu poradny a pracovního kolektivu.

Všichni dobrovolní pracovníci musí v prvním měsíci práce v poradně absolvovat minimálně první část interního školení zaměřenou na cíle a principy občanského poradenství. První měsíc práce v poradně je zároveň zkušební dobou.

 

 
2009 - 2024 © Občanská poradna Plzeň, o.p.s. |

GRIZZLY design